Adres: Celal Bayar Cad.
Örkap İş Merkezi K:5 D:505-506

+90 224 251 77 77
ozer@inkasoft.com.tr

Pzrts - Cuma 9.00 - 19.00
Cmrts-Pzr Kapalı

Koltukda Yaşam

Kumaşta iyi bir sonuç ve dayanıklılık elde etmek için dikkat edilmesi gereken en önemli kural, kullanım amacına uygun kumaş seçmektir. Bunun için gerekli olan bilgi genellikle kumaş etiketlerinde bulunur. Ancak bu mümkün olamıyorsa yetkili kişilere danışılmalıdır. Döşemelik kumaş seçiminde; 

Kumaşta iyi bir sonuç ve dayanıklılık elde etmek için dikkat edilmesi gereken en önemli kural, kullanım amacına uygun kumaş seçmektir. Bunun için gerekli olan bilgi genellikle kumaş etiketlerinde bulunur. Ancak bu mümkün olamıyorsa yetkili kişilere danışılmalıdır. Döşemelik kumaş seçiminde; kumaş miktarı hesaplanırken, desen tekrarına da dikkat edilmelidir, kenar katlamaları ve çekme payları da düşünülmelidir. Kumaşın çekmesi, havadaki nem ve ısının değişimi ile bağlantılı olarak farklılıklar gösterir. Parça boyalı ve iplikten boyalı kumaşlar, genişlik boyunca bir atkı ipliği takip edilerek kesilir. Baskılı kumaşların kesiminde ise, örgü dikkate alınmamalı, desen takip edilmelidir.

 

Genel Bakım

 

Havadaki toz ve kimyasal maddeler kumaşı bozar. Dolayısıyla, kumaş bakımının düzenli olarak yapılması gerekmektedir. Döşemelik ve perdelik kumaşların temizliği (yıkama ya da kuru temizleme] verilen talimatlara uygun olarak yapılmalıdır. Yıkanabilir işaretinin bulunmadığı kumaşlarda kuru temizleme tercih edilmelidir.

 

Kumaşlarımız yüksek standartlarda üretilmiş olduklarından gün ışığına dayanıklıdır. Ancak her kumaş, doğal olarak zaman içinde solma yapar. Bu yüzden kumaşlar doğrudan gün ışığına maruz bırakılmamalıdır. Özellikle; koyu renkler diğerlerine oranla daha çabuk solarlar. Dolayısıyla seçim yaparken, bu ihtimal göz önüne alınarak, bol ışıklı mekanlarda koyu renkler yerine, solma ihtimali daha düşük olan açık renkler tercih edilmelidir.

 

Kumaş Kategorilerimiz

1- Polyester

2- Pamuk

3- Akrilik

4- Şönil

5- Keten

6- Viskon

 

* Tüm kumaş kartelamızda içerik bilgileri verilmektedir.